Geoblog.pl    niepowiem    Podróże    Bułgaria'10    Ostatnie przygotowania :]

Ostatnie przygotowania :]

Polska, Dębica

Czołgiem!
Po raz kolejny chcemy wykorzystać geoblog do relacjonowania "na żywo" naszej wycieczki. W tym roku, końcem tego upalnego sierpnia, wbijamy do Bułgarii zachaczając przy okazji o Rumunię. Podróżować będziemy praktycznie wyłącznie pociągami - korzystamy z międzynarodowego biletu FIP ( jest to rodzaj biletu InterRail http://www.interrail.net/polski/index.php).

Dlaczego do Bułgarii? Bo to słowiański kraj z pięknym morzem, wysokimi górami i bogatą historią, jest w Unii, i może będzie tańszy od Chorwacji, która nas rok temu nieprzyjemnie tym zaskoczyła. No i nie będziemy się bać wbicia śledzia w minę podczas rozbijania namiotu :F
Bigos właśnie powtarza cyrylicę i rosyjski, którego ja nigdy się nie uczyłem i nie zamierzam uczyć, więc jestem zdany na niego :E
Problem stworzyła nam też tegoroczna powódź - Poprad zerwał most kolejowy w Nowym Sączu, przez co odwołali nam nasz wakacyjny pociąg Varsovia (rok temu nazywał się jeszcze Cracovia :/) którym dostalibyśmy się na granicę węgiersko-rumuńską, jak nie do samego Bukaresztu. I musimy jechać naokoło przez Katowice i czeski Bohumin, mając 15 min na przesiadkę w Budapeszcie na pociąg do Bułgarii, na który bardzo chcielibyśmy zdążyć. Zobaczymy...

Jeżeli zdążymy z przesiadką, następny wpis będzie najwcześniej pojutrze - już w Bułgarii :]

Na początek portrety uczestników wyprawy i gratis zdjęcie naszych kotów.

Narazie

zula - 2010-08-24 18:36
widzę ,że kotom zupełnie obojetna jest Wasz podróż...a ja jestem ciekawa jak będzie???
na twarzach widzę euforię więc powodzenia i szerokiej kolejowej drogi !!!

Kasia
Kasia - 2010-08-24 19:52
Ale zjeby....(koty oczywiście)

termitz
termitz - 2010-08-24 20:04
Jak chcesz dodać wpis do blogu? Nie mów że w Bułgarii mają Internet???

niepowiem
Frostu Mrożon